Ogólnopolska manifestacja działkowców

10 października  br. w Warszawie, pod hasłem „Tylko razem obronimy ogrody działkowe”,  odbędzie się ogólnopolska manifestacja działkowców. Jest to reakcja na zmiany, jakie do projektu obywatelskiego wprowadzili posłowie Platformy Obywatelskiej i Solidarnej Polski. W ten sposób działkowcy chcą wyrazić także swój sprzeciw wobec manipulacji, jakich podczas prac nad nową ustawą działkową dopuścili się posłowie tych partii. Manifestujący chcą również po raz kolejny pokazać swoje zdecydowane poparcie dla projektu obywatelskiego, który w ich ocenie powinien stać się obowiązującym prawem.

W proteście wezmą udział działkowcy z całej Polski. Na dzień dzisiejszy już blisko 10 tysięcy osób wyraziło chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu. Manifestacja działkowców, podobnie jak wszystkie dotychczasowe, będzie miała charakter pokojowy. Uczestnicy będą mieli z sobą kwiaty, balony, flagi, transparenty z hasłami, gwizdki, trąbki, wuwuzele.

Manifestacja rozpocznie się o godzinie 12.00 przed gmachem Sejmu RP (ul. Wiejska4/6/8). Uczestników powita Prezes PZD Eugeniusz Kondracki. Planowane są także wystąpienia przedstawicieli działkowców z różnych ogrodów. Następnie odczytany zostanie apel do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz, który następnie zostanie złożony w jej kancelarii. Organizatorzy zwrócili się do Marszałek Sejmu z prośbą o przyjęcie delegacji działkowców.Oczekiwane też jest spotkanie manifestantów z posłami.

Około godziny 14 uczestnicy manifestacji przemaszerują pod kancelarię Prezesa Rady Ministrów (Al.Ujazdowskie1/3) Donalda Tuska, gdzie odczytany  zostanie skierowany do niego apel. Następnie przedstawiciele działkowców złożą go na ręce premiera (jeśli wyrazi taką wolę) lub przedstawiciela jego kancelarii.

Zachęcamy wszystkich, dla których ważne jest dalsze istnienie ogrodów działkowych, by włączyli się do protestu działkowców. Zgodnie z naszym hasłem, tylko razem jesteśmy w stanie zachować je dla przyszłych pokoleń.

 

Źródło:

http://ocalmyogrody.pl/ogolnopolska-manifestacja-dzialkowcow/

Kalendarz

Czerwiec 2023
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2